Milyen a jó iskolatáska? Hogyan válasszunk iskolatáskát?
A legfontosabb, hogy a gyermekünk életkori sajátosságainak, és testalkatának tükrében nézelődjünk.
Iskolatáska elsősöknek és a 6-8 éves korosztály számára
Feltétlenül vegyük figyelembe, hogy nem csak mi szülők, hanem az óvodából kikerülő gyermekünk is nagy várakozással és izgalommal készül az iskolai életre, ezért az ezzel kapcsolatos készülődésbe, vásárlásba mindenképpen vonjuk be őt is. Éreztessük vele, hogy fontos az ő véleménye is, hiszen azt szeretnénk, hogy boldog, és elégedett viselője legyen a kiválasztott iskolatáskának.
Engedjük meg, hogy az iskolatáska, tolltartó, tornazsák mintáját, díszítését ő választhassa ki, de funkció, és a gyermekhez igazodó minőségi elvárások tekintetében a mi szavunk legyen a döntő.
Egy kisgyerek finom mozdulatai még elnagyoltak, ezért fontos, hogy egyszerűen nyitható, és zárható legyen az iskolatáska. Ez lehet tukzár, mágneszár, az a lényeg, hogy könnyen kezelhető legyen.
Sajnos egyre több tankönyvet kell a gyerekeknek cipelniük, ezért mindenképpen könnyű táskát válasszunk. A táska, anyagát tekintve legyen strapabíró, vízhatlan, kellő tartású. Ergonómia hátkialakítású iskolatáskát válasszunk, melynek hátkiképzése eloszlatja és lecsökkenti a gerincet ért terhelést, légáteresztő, és kellően párnázott.
A vállpánt is legyen párnázott, és méretre állítható, hiszen minden gyermek más-más magasságú, vállszélességű. Nagyon fontos a jó átláthatóság, ezért elegendő két osztás a táskában, így a kisgyerek mindent könnyebben, gyorsabban megtalál, egyszerűbb számára a ki és bepakolás.
A legtöbb kisiskolástáska már mellkaspánttal is ellátott, ez azért jó dolog, mert optimalizálja a súlyeloszlást, fixen tartja a táskát, és nem engedi lecsúszni a vállpántokat sem Ezek többnyire csúsztatható megoldással készülnek, személyre szabott állítási lehetőséget biztosítanak.
Nem minden modell tartozéka, de általában külön is megvásárolható felcsatolható változata. Főleg keskeny vállú, apró termetű gyerekeknél lehet hasznos kiegészítő.
Legyen egy különálló zseb, rekesz az uzsonnának, és külső kulacstartó az italnak, így nem történhet baleset, tisztán tarthatóak a füzetek, tankönyvek. Előny lehet még, ha a táska alján műanyag talp, illetve tappancs van, mert ezek megóvják a táskát az elpiszkolódástól, és könnyen tisztíthatóvá teszi.
Hasznos kiegészítő lehet egy kényelmes kézi fogó, ha fel kell akasztani a táskát, valamint órarendtartó, és névjegycímke tartó, melynek segítségével az elkeveredett táska gazdája könnyen megtalálható válik.
Fontos kritérium már manapság egy iskolatáskán, hogy fényvisszaverőkkel legyen ellátva, így gyermekünk sötétben is jól láthatóvá válik.
Mindezeknek a fontos szempontoknak a Belmil iskolatáskák tökéletesen megfelelnek.
A Classy, Costumize-Me, Cool Bag, Sporty, Smarty, és Sturdy, iskolatáska típusok az alsós korosztály testi adottságainak, egészségvédelmének, és érdeklődési körének maximális figyelembevételével készülnek.
A gyártás során többféle díszítési technikákat alkalmaznak, pl. festés, hímzés, 3d-s gumiemblémák, csillámos, sötétben világító elemek melyek szemet gyönyörködtetőek, és nagyon sokszínűek. És ami a legfontosabb a minőségi anyagoknak, kiegészítő kellékeknek köszönhetően nem csak szépek, de hosszú élettartamúak is ezek a termékek.
Iskolatáska 8-12 évesek számára
Ezt az életkori szakaszt kiskamaszkornak is nevezzük, gyermekünk belerázódott már az iskolai életbe, jobban tudja figyelmét irányítani, és már nem csak szülei véleménye, hanem tágabb környezetének véleménye is egyre fontosabb számára. Általában ebben az időszakban felmerül az iskolatáska cseréjének igénye, egy modernebb, kerekítettebb formavilágú nagylányos, nagyfiús kinézetűre.
Ebben az életkorban már nem okoz gondot egy cipzár használata, és általában a tanszerekre is jobban tudnak vigyázni a gyerekek. Amit figyelembe kell vennünk, hogy ebben az időszakban nagyot nőnek, ezért a gerinc védelmére még nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk. Tehát a táska legyen párnázott, légáteresztő, állítható vállpántú, hátvédelemmel ellátott, hogy a testi változásokhoz igazítani tudjuk.
Nem baj, ha nem merev tartású, csak a hátkialakítása legyen megfelelő. A fél pánttal viselt hátitáska gerincferdülést okoz, ezért hívjuk fel gyermekünk figyelmét, hogy minden esetben mindkét vállpántot használja.
Sajnos évről-évre egyre több a tankönyv, füzet, bővül a különórák száma, ezért most több rekeszes, bőséges pakolást biztosító modellt válasszunk. Extrém sok holmi esetén már rendelkezésre állnak a kétfunkciós húzható iskolatáskák is, melyekkel elkerülhető a cipekedés, nem kell a hátat nagy terhelésnek kitenni. (Ilyenek a Belmil Easy Go, és Gabol márkájú gurulós hátitáskák)
A kulacstartó, uzsonnatartó zseb szintén praktikus, ha különálló, a tanszerek védelme miatt. Szükség lehet rendezőzsebekre, ahová kisebb iratok, pénztárca, esetleg telefon tehető.
Feltehetőleg már sok gyermek önállóan is közlekedik, ezért a jó láthatóság miatt fényvisszaverő feltétlenül legyen az iskolatáskán. A mellkaspánt növeli a komfortérzetet, fixen tartja a vállpántokat, és stabilizálja a súlyt, ezért nagyon hasznos kiegészítő lehet.
A Belmil táskatípusok közül a Smarty, Speedy, The Spacios, Easy- Go, Pack It elnevezésű hátitáskák iskolai, és szabadidős tevékenységekre is egyaránt használhatóak.
Minden táska vízhatlan, tartós anyagból készül, kiegészítőként hozzá tartozó tolltartó, és tornazsák is megvásárolható hozzájuk.
Remélem tudtam hasznos tanácsokkal, ötletekkel szolgálni mindenki számára, így felkészülten foghattok neki a nézelődésnek, keresgélésnek.